پروتز دندان | قیمت پروتز دندان ۹۹ |پروتز دندان ارزان| تعرفه پروتز دندان

ارائه خدمات پروتز در دندانپزشکی به دو دسته اصلی پروتزهای ثابت و متحرک تقسم می گردند که معمولا برای استفاده در بریج یا پل زدنی بین دندانی، روکش دندان و یا دندان مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

بریج یا پل زدن دندانی

بریج های دندانی برای پر کردن شکاف بین دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرند. آنها از(یک یا چند) تاج دندان ساخته می شوند که به یکدیگر متصل هستند شده و به اطراف دندان از دست رفته ثابت می شوند. این ساختار تناسب امن و کاربردی را ایجاد می کند. قرار دادن تاج روی دندان های مجاور بخشی از این ساختار است. این جایگزینی از بریج نگهداری می کند. دندانپزشکان از اشعه ایکس، ایمپرشن و، در بسیاری موارد، از عکس هایی استفاده می کنند که به طراحی و ساخت بریج کمک می کند. بریج ها را با دقت بالا آماده می کنند، زیرا چندین دندان را دربر می گیرند. برای دوام بیشتر و عملکرد مطلوب، داشتن تناسب و پایداری خوب برای آنها بسیار حائز اهمیت است، از این رو، دندانپزشکان تاکید ویژه ای بر طراحی و آماده سازی آنها دارند.

پروتز دندان
پروتز دندان

تاج یا روکش دندان

از تاج های دندانی برای متناسب کردن شکل دندان استفاده می کنند، به طوری که کلاهک دندانی شکل را روی دندان قرار می دهند. این کار ظاهر دندان را بهتر می کند. گاهی اوقات باندینگ و روکش فقط برای ترمیم دندان آسیب دیده کافی نیستند، در این مورد دندانپزشک گذاشتند تاج را توصیه می کند.

این یکی از روش های درمان شناخته شده برای ترمیم شکل و استحکام دندانی است که به علت ضربه یا شکستگی یا پوسیدگی آسیب دیده است. این روش نه تنها دندان ها را مستحکم می کند، بلکه زیبایی ظاهری دندان را افزایش می دهد. علاوه بر این، دندانهایی که به روش روت کانال درمان می شوند را می توان با قرار دادن تاج محافظت کرد. تاج ها دقیقا مانند دندان های طبیعی شما به نظر می رسند، از این رو، باید به یک اندازه مراقبت، محفاظت و رسیدگی شوند. آنها برای همیشه به دندان های شما متصل هستند و از لحاظ زیبایی به گونه ای ساخته شده اند که برق دندان های طبیعی را دارند، و شبیه به شکل، اندازه و رنگ دندان های مجاور هستند. گزینه های مختلفی برای انتخاب تاج دندان وجود دارد.  فقط باید از بین مواد طلا یا سرامیک مانند پورسلین یا ترکیب فلز و پورسلین که به سرامیک فلز (PFM) یا زیرکونیا (ZIRCONI) معروف است، انتخاب کنید.

پروتز دندان

از آنجایی که تاج های فلزی به علت داشتن رنگ نقره ای یا طلایی قابل مشاهده هستند، از این رو، آنها را معمولا روی دندان هایی قرار می دهند که با لبخند فرد خیلی دیده نشوند. سرامیک فلز یا زیرکونیا را بیشتر از دیگر انواع مختلف تاج های دندانی ترجیح می دهند، زیرا حالت شفاف آن، ظاهر فرد را زیباتر می کند. فردی که به دنبال ظاهر طبیعی است، به سراغ تاج های پورسلین می رود، با این حال، استحکام آنها کم است و از این رو، فقط برای دندان های جلو استفاده می شوند زیرا عمل گاز گرفتن و جویدن به دندان های عقب فشار می آورد و به دلیل وجود این تاج ها، آنها را ناموزون می کنند.

دندانپزشک می تواند برای داندان های جلو و عقب از تاج های دندانی سرامیک فلز (PFM) استفاده کند، زیرا آنها ترکیبی از پورسلین و فلز هستند. دلیل آن این است که آنها می توانند نیروی طبیعی گاز گرفتن را تحمل کنند. با این وجود، به اندازه زیرکونیا خوب نیستند. احتمال این وجود دارد که پورسلین با گذشت زمان لب پر و ساییده شود و این فلز کم کم نمایان شود. با توجه به همه احتمالاتی که در بالا ذکر شد، معمولا ترجیح می دهند که از تاج زیرکونیا به جای سرامیک فلز استفاده کنند. دلیل اینکه مردم دیگر تاج های فلزی را انتخاب نمی کنند این است که آنها اطراف لثه را متورم کنند و ممکن است با گذشت زمان لثه ها را از بین ببرند. در نتیجه فلز کم کم در نزدیکی خط لثه نمایان می شود.

پروتز (دندان مصنوعی)

پروتزها را به جای دندان های از دست رفته استفاده می کنند. آنها با توجه به ساختار دندان شما ساخته می شوند. اگر چه هیچ وقت احساس آنها دقیقا مانند دندان های طبیعی نیست، اما پروتزهایی که در حال حاضر وجود دارند، راحت تر و طبیعی‌تر از قبل هستند. نوع این پروتزها قابل برداشتن هستند، یعنی می توان آنها را در هنگام خوردن و خوابیدن برداشت و دوباره سر جای خود گذاشت.

 دندان مصنوعی راه حل مناسبی برای دندان های از دست رفته هستند، زیرا آنها به بهتر کردن ظاهر و لبخند کمک می کنند. آنها از عضلات صورت حمایت کرده و از تضعیف آنها جلوگیری می کنند و باعث می شوند که شما جوان تر به نظر برسید. از دست دادن دندان ها می تواند منجر به اختلال گفتاری شود و همچنین مشکل جویدن را ایجاد می کند. پروتزها راه حل تمام این مشکلات هستند. دو نوع پروتز اصلی وجود دارد: کامل و جزئی.

پروتز دندان

وینرهای دندان

وینرها پوسته های نازک و دست سازی هستند که از مواد همرنگ دندان ساخته می شوند، و برای پوشش سطح جلویی دندان طراحی می گردند. این پوسته ها برای تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان های جلو استفاده می شوند. وینرها با این که به طور دائمی به دندان های شما متصل می شوند، اما می توانند مشکل دندان های تغییر رنگ یافته، پوسیده، خرد شده، شکسته، ناهموار یا حتی نامنظم را رفع کنند. وینرها می توانند شکل دندان های آسیب دیده را با دندان هایی که ممکن است بهتر از اصل به نظر برسند، تغییر دهند. اگر چه آنها جایگزین مناسبی به جای تاج دندان هستند، اما فقط به اندازه دندان حمایت کننده استحکام دارند، بنابراین اگر ساختار دندان سوال برانگیز باشد، تاج دندان راه حل بسیار بهتری از ونیرها هستند. از آنجا که پیوند کامپوزیت کمتر تهاجمی است، در بعضی موارد به عنوان جایگزین وینرهای پورسلین یا تاج‌های پورسلین استفاده می شوند. ونیرهای پورسلین می توانند به دلیل قابلیت بی نظیر خود، لبخند لحظه ای زیبایی خلق کنند.

لزوم درمان روکش دندان

ممکن است تاج دندان در شرایط زیر مورد نیاز باشد:

– دندان های شما بعضی اوقات به علت فروپاشی یا صدمه، ضعیف می شوند ، به این ترتیب شانس گسترده ای برای شکستن آنها وجود دارد. پروتزها بخش هایی از دندان ضعیف یا ترک خورده را با هم نگه می دارد
– دندان شکسته یا شدیدا پوسیده می تواند از طریق دندان مصنوعی بازسازی شود
– 
هنگامی که یک پر شدن بزرگ وجود دارد، پس بسیاری از ساختار بدنه دندان وجود ندارد. دندان مصنوعی یا روکش دندان در این مورد می تواند دندان را پوشش دهد و از آن حمایت کند
– 
برای پروتز دندان های ایمپلنت شده بکار گرفته می شود

انواع تاج یا روکش دندان

گزینه های روکش دندان تعداد زیادی هستند و می توان آن را بین تمام فلزات، متالورژی متصل به فلز، تمام رزین، تمام سرامیک و یا زیرکونیا ساخته شده است.

– اگر تاج های رنگ طبیعی مورد نیاز باشد تاج های دندانی سرامیکی و یا پرسلن بهتر است. این نیز برای افرادی که آلرژی به فلزات دارند مناسب است. اگر چه آنها به نظر می رسد طبیعی در رنگ هستند، اما آنها به عنوان تاج های چینی متصل به فلز و یا تاج های زیرکونیک نیست. اما اگر آن تاج های سرامیکی انتخاب خوبی برای دندان های جلو است

– تاج و پل های زیرکونیا می توانند به راحتی فشار دندان ها را از طریق دندان های جلو و دندان هایشان پشت سر بگذارند (حتی می توانند دندان ها را با دندان های دندانه ای از بین ببرند). از آنجا که آنها بسیار قوی هستند، آنها را می توان در هر نقطه از دهان استفاده می شود که به موجب آن این تاج ها مواد ترجیحی برای تاج دندان هستند. زیرکونیوم یک ماده بسیار قوی است که میتواند از مصرف روزمره بپرهیزد.

– برای افرادی که دغدغه زیبایی دارند، روکش های زیرکونی بهترین گزینه هستند. آنها نور را همانند دندان طبیعی نشان می دهند. ساخت توری های زیرکونیو توسط بهترین لابراتوارهای همکار لبخندون ساخته می شوند. نه تنها توسط بهترین لابراتوار ها ساخته می شوند، بلکه با گارانتی ۵ تا ۱۵ ساله برای هر گونه خرابی و جایگزینی رایگان ارائه می شود.

مراحل درمان روکش یا دندان مصنوعی

لیست خدمات مرتبط کلینیکی

[thb_iconlist icon=”fa fa-check” thb_icon_color=”#23deb9″ list_content=”لمینیت,کامپوزیت لامینیت (ونیر),نیم دست دندان,دست دندان,پلاک کرم کبالت هر فک,پارسیل آکریلی تا ۵دندان,به ازا هر دندان اضافه,پروتز آکریلی تا دو دندان (فیلیپر),ریلاین هر فک,ریبیس هر فک,تعمیر پروتزشکسته,پروتز ثابت هر واحد (PFM)”]
[thb_iconlist icon=”fa fa-check” thb_icon_color=”#23deb9″ list_content=”پروتز ثابت (PFM) (دندان جایگزین شونده یا Pontic) هر واحد,روکش تمام پرسلن و یا زیکونیوم,پست ریختگی,فایبر پست + ترمیم,پرسلن لامینیت,خارج کردن روکشهای قدیمی,چسباندن روکشهای قدیمی,خارج کردن هر پین یا پست,خارج کردن بریج قدیمی,چسباندن بریج قدیمی,نایت گارد,مریلند بریچ”]

مراقبت های بعد از درمان

محدوده قیمت خدمات

هزینه خدمات با توجه به سطح خدمات مورد نیاز و نوع تخصص بکار رفته در محدوده زیر می باشد:

[thb_iconlist icon=”fa fa-check” thb_icon_color=”#23deb9″ list_content=”خدمات روکش دندان : هر دندان حداقل ۴۰۰ هزار تومان,خدمات بریج:,خدمات دندان مصنوعی”]

معرفی مواد و تجهیزات مورد استفاده

من هستم بلاک ، کلیک کنید برای تغییر دکمه برای تغییر متن

تصاویر قبل و بعد

مقالات مرتبط

[thb_post style=”style7″ source=”categories:123″]

ویدئوهای مرتبط

[foogallery id=”1942″]

سوالات متداول

روکش معمولی یا زیرکونیوم؟