مهم ترین نکات درباره ی اصلاح طراحی لبخند

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نیاز انسان ها، علم دندانپزشکی در چند دهه ی اخیر پیشرفت چشم گیری داشته است. دیگر دندانپزشکی مثل گذشته فقط ترمیم و بهداشت دهان و دندان نمی پردازد بلکه به زیبایی دهان و دندان در بخش دندانپزشکی زیبایی هم پرداخته می شود. یکی از مهم ترین بخش ها اصلاح طراحی لبخند دندان و لثه است. جامعه ی امروز، روابط اجتماعی میان افراد یکی از مهم ترین اصل است. در این روابط اجتماعی لزوم بر ظاهر مناسب و لبخندی زیبا و گیرا به همراه داشته باشند.

لبخند شروع کننده ی یک صحبت و ایجاد یک رابطه ی اجتماعی است؛ با پیشرفت علم دندانپزشکی، لبخند زیبا را به شما هدیه می کند.

اصلاح طراحی لبخند چیست؟

طراحی لبخند یا لبخند هالیوودی نه تنها یک علم است بلکه یک هنر هم است. . به دنبال نتایج آنالیز لبخند ، برای ایجاد یک لبخند زیبایی شناختی و دلپذیر ، باید تصمیم به انتخاب بهترین روش درمانی است. افرادی که دندان های نامرتب، فواصل زیاد بین دندان ها، شکستگی، ترک خوردگی و لب پر شدن تاج دندان ، زرد و تیره شدن دندان و خالی بودن جای دندان لبخندی زشت را در افرا ایجاد می کند. و افرای که دچار این ناهنجاری در دهان و دندان خود هستند در جامعه عدم اعتماد به نفس دارند. با یک بار رفتن به نزد دکتر دندانپزشک این اعتماد به نفس را برمی گرداند فقط با کمک ب اصلاح طراحی لبخند می توان همچین اتفاقی بیافتد.

این مطلب هم بخوانید!!!  برای جلوگیری از پوسیدگی دندان چه کارهایی باید انجام دهیم؟

دراصلاح طراحی لبخند ، دندانپزشک همچنین تصمیم می گیرد که آیا به یک متخصص پریودنتیستی که معمولاً روی خط لثه کار می کند ، بیمار نیاز دارد یا یک متخصص ارتودنتیست که معمولاً در موقعیت مناسب دندان ها کار می کند ، نیاز دارد.

دندانپزشکان در اصلاح طراحی لبخند به چه نکاتی توجه می کنند؟

مراجع کننده در اولین ملاقات با دندانپزشک درباره ی طراحی لبخند و نارضایتی های خود را بیان می کند و دندانپزشک راه های بهبود طراحی لبخند را به بیمار می گوید. دندانپزشک در جلسات اول تمام ویژگی های بیمار خود را بررسی می کند.

ویژگی های بیمار دراصلاح طراحی لبخند بسیار مهم است و دندانپزشک ارزیابی می کند عبارتند از:

 1. حالت صورت و چهره ی مراجع کننده
 2. حالت قرارگرفتی دندان ها
 3. جنسیت
 4. سن مراجع کننده
 5. شکل لبها
 6. طول و عرض دندانهای قدامی و همچنین نسبت بین آنها

دندانپزشک ها معمولا در نظر می گیرند که آیا نیاز به تغییر در موقعیت برش دندان ها ، تمایل آنها یا نسبت دندان ها بین آنها وجود دارد.

این فرآیند تأثیر بسیار بزرگی دارد زیرا مشخص خواهد کرد که آیا نتیجه درمان زیبایی شناختی دندانپزشک موفق خواهد بود یا خیر ، همچنین درمان انتخاب.

این مطلب هم بخوانید!!!  صفر تا صد عصب کشی دندان !!

انواع روش های اصلاح طراحی لبخند

بر اساس تشخیص های دندانپزشک و نیاز مراجع کننده روش های زیادی است که اصلاح طراحی لبخند صورت بگیرد. عباتند از:

 1. باندینگ یا ونیر کامپوزیت
 2. بلیچینگ
 3. لمینت یا لامینت
 4. ارتودنسی
 5. روکش دندان

ونیر کامپوزیت

باندینگ دندان یا ونیر کامپوزیت که در ترمیم دندان پوسیدگی و حفاظت از ریشه در دندانپزشکی استفاده می شود. اگر دندان های شما لب پر یا شکستگی و رنگ تیره و زرد باشد بهترین روش از باندینگ دندان است. دندانپزشک با استفاده از کامپوزیت در یک جلسه می تواند، دندان های شما را ترمیم کند.

      بلیچینگ

سفید کردن دندان یا بلیچینگ زمانی رنگ دندان تیره و زرد و بد رنگ است دندانپزشک از روش بیلیچینگ استفاده می کند. بد رنگ شدن دندان ها به علت خوردن غذاها و نوشدینی های نا مناسب و بالا رفتن سن و ارثی باشد. تکینک یکنواخت سفید کردن دندان ها بسیار مهم است.

     لمینت دندان

یکی از رایج ترین اصلاح طراحی لبخند لمینت است. لیمنت دندان نسبت به روش های دیگر اصلاحی طراحی لبخند ماندگاری و دوام و ظاهر زیباتر و بهتر و لوکس تری دارد. لمینت از جنس سرامیکی است و با چسب مخصوص لمینت آنها را به دندان می چسباند و با اشعه ی مخصوصی محکم می کند. اگر دندان های شما تیره ، شکستگی، فاصله بودن دندان، شکل ناموزون بودن دندان ها و کج بودن جزئی دندان از لمینت استفاده می کنند.

این مطلب هم بخوانید!!!  لومینیرز چیست؟ چرا بسیاری از افراد لومینیرز را به ونیر ترجیح می‌دهند؟

  ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان به قرارگیری موقعیت مناسب دندان در دهان است. ارتودنسی در تمامی سنین و از روش های مختلف و به روز می تواند به اصلاح طرح لبخند افراد کمک کند. دندان های که نامرتب و نامنظم و کج هستند را به صورت یک ردیف قرار می دهد. درمان ارتودنسی نسبت به درمان های اصلاح طراحی لبخند مدت زمان طولانی نیاز دارد از ۶ ماه تا دو سال طول می انجامد.

   روکش دندان

روکش دندان می تواند برای اصلاح طراحی لبخند کمک کند و زمانی که رنگ دندان ها تیره و شکستگی باشد از روکش دندان استفاده می کنیم.

هزینه های اصلاح طراحی لبخند

با توجه به روش های جدید و زیادی که در اصلاح طراحی لبخند وجود دارد. هر کدام از روش ها و نوع دندان ها و نوع درمان  هزینه های متفاوتی دارد بهتر است رفتن به کلینک های دندانپزشکی تمام هزینه ها را در جریان باشید و بهترین نوع برای اصلاح طراحی لبخند شما نیاز است انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن