اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند، هنر یا فرآیند اصلاح ظاهر لبخند است که از طریق یک یا چند روش زیبایی دندانپزشکی مانند سفید کردن دندان‌ها، وینر، بریس، تاج، درمان لثه، ترمیم، دپیگمنتیشن، ایمپلنت، باندینگ کامپوزیت و غیره صورت می‌گیرد. این روش می‌تواند انتخاب مناسبی برای هر فرد، صرف‌نظر از سن یا جنس آن‌ها، باشد. دندان‌پزشک با استفاده از این روش، می‌تواند ابعاد مختلف لبخند شما را ازجمله رنگ دندان‌ها، هم ردیفی و فاصله آن‌ها، دندان‌های از بین رفته، هماهنگی و تناسب دندان‌ها و غیره اصلاح کند. هر شخصی می‌تواند روش اصلاح طرح لبخند را انجام دهد و نیاز به آسیب‌شناسی ندارد.

بیمار می‌تواند با دندان‌پزشک مشورت کند و برای ظاهر لبخندی که او را بد جلوه می‌دهد، تحت درمان قرار گیرد. سپس، دندان‌پزشک نیازها و نگرانی‌های بیمار را در نظر می‌گیرد و روش اصلاح لبخند را آغاز می‌کند؛ بنابراین، شما می‌توانید از اصلاح طرح لبخند استفاده کنید و هر طرح لبخندی را به‌راحتی برای خود بسازید.

طراحی لبخند

روش‌های دندانپزشکی دخیل در اصلاح طرح لبخند

ترمیم با مواد همرنگ دندان: ترمیم‌های ساده با مواد همرنگ دندان برای کنترل تغییر رنگ‌های جزئی ازجمله لبه پریدگی‌های دندان یا دندان‌های قدامی استفاده می‌گردد. بیمار می‌تواند نتیجه نهایی را با این روش که کاملاً به‌صورت chair side انجام می‌شود، تجسم کند. به‌علاوه، ایجاد تغییرات برای رسیدن به نتیجه نهایی نیز ممکن است نیازهای بیمار را برآورده سازد.

جایگزینی دندان‌های از بین رفته: دندان‌پزشکان می‌توانند برای جایگزین کردن یک یا چند دندان از بین رفته و ترمیم زیبایی لبخند، یا از پروتزهای ثابت یا از پروتزهای متحرک استفاده کنند. روش پروتزهای ثابت – شامل ایمپلنت‌های دندانی یا رزین‌های بریج یا ثابت جزئی می‌شوند.

دندان مصنوعی – به‌طورکلی در اکثر موارد برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می‌گیرند. در میان آن‌ها، ایمپلنت‌های دندانی بدون شک گزینه‌ای است که بیشترین کاربرد را برای جایگزینی دندان‌های از بین رفته دارد زیرا به حفظ ساختار دندان‌های طبیعی دیگر تا حد ممکن کمک می‌کنند.

دندان‌های فاصله‌دار: دندان‌پزشکان به‌منظور مدیریت فاصله بین دندان‌ها و اصلاح زیبایی لبخند از وینر یا لمینت استفاده می‌کنند. درحالی‌که وینرهای کامپوزیتی chair side انتخاب آسان و سریعی برای برخی از بیماران است، اما دندان‌پزشکان از لمینت های سرامیکی غیرمستقیم هم استفاده کنند که برای تنظیم فاصله بین دندان‌ها به درمان طولانی‌مدت نیاز دارند. تاج‌های تمام کانتور برای مدیریت نقص فضای بزرگ مناسب هستند و یا برای مواردی که در آن عملکرد بایت از کاربرد وینر یا لمینت جلوگیری می‌کند.

دندان‌های تغییر رنگ داده: روش سفید کردن دندان اغلب برای درمان دندان‌های تغییر رنگ داده استفاده می‌شود. با وجود اینکه این روش موقتی همچنان به‌طور گسترده در سراسر جهان برای درمان دندان‌های تغییر رنگ داده انجام می‌گیرد، اما لمینت ها به دلیل درمان دائمی برای تغییر رنگ، گزینه‌ی بهتری هستند.

پر نبودن بافت‌های نرم اطراف دهان به اندازه کافی: اصلاح طرح لخند در مواردی که بیمار از ناکافی بودن بافت‌های نرم اطراف دهان خود رنج می‌برد، ضروری است. این‌ها اغلب مواردی هستند که دندان‌ها شکل و تناسب خوبی دارند، اما بیمار از لبخند خود خشنود نیست. چنین شرایطی ممکن است ناشی از به اندازه کافی پر نبودن لب‌ها یا گونه‌ها باشد. دندان‌پزشکان می‌توانند از بوتاکس و درما فیلر برای درمان این موارد استفاده کنند، بااین‌حال، درما فیلر گزینه‌ی بهتری برای بیمارانی است که به دنبال تأثیر فوری هستند.

مزایای استفاده از ایجاد طرح لبخند

مردم امروز تاکید زیادی بر سلامت، زیبایی و تناسب اندام دارند. اکثر ما نه تنها می خواهیم سالم باقی بمانیم بلکه همچنین ظاهر فیزیکی ما را بهبود بخشیم. ما می خواهیم از جمعیت کنار بیاییم تا احساس حضور خود را احساس کنیم، و بدون لبخند کامل، امکان پذیر نیست.

ایجاد طرح لبخند می تواند به شما مزایای بسیاری از جمله:

– لبخند سفید و روشن می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد و سلامت را بهبود بخشد
– شخصیت شما بهبود خواهد یافت و شما در لبخند زدن در دیگران و یا گرفتن به دیگران تردید نیست
– لثه ها سالم می شوند و هیچ مشکلی از مشکلات رایج مانند هالیتوزیس وجود ندارد
– یک بیمار می تواند خطر ضعف، سستی یا فرسودگی دندان را کاهش دهد
– دندان هایتان برای تمیز کردن و تمیز نگه داشتن آسان تر می شوند، و بهداشت دهان و دندان روزانه شما بدون هیچ زحمتی تبدیل می شود
– خطرات کمتری از عفونت وجود دارد وقتی دندان ها به خوبی با هم هماهنگ شده اند و در مناطق گم شده جایگزین شده اند

تاثیر ناخودآگاه زیبایی طرح لبخند در زندگی اجتماعی افراد

ساختن لبخند قطعا تاثیر مثبتی بر زندگی اجتماعی فرد خواهد داشت. این کمک می کند تا حس اعتماد به نفس و رفاه را بازگردانیم که به نوبه خود پنجره را برای تعاملات و سازگاری بهتر اجتماعی باز می کند. یک لبخند درخشان و جذاب می تواند تاثیر مستقیمی بر روی روابط اجتماعی و حرفه ای روزانه یا منظم فرد داشته باشد. برخی از روش های تشخیص لبخند بسیار موثر هستند و می توانند فرد را به سن خود نگاه دارند یا حتی به سن واقعی خود نیز جوان تر نگاه کنند. این می تواند کمک به بازگرداندن ظاهر جوان و خالص است که می تواند رفاه شما را ارتقا دهد .شما غرور در لبخند خود را تجربه خواهید کرد و احساسات بیشتری در شرایط اجتماعی روزمره خواهید داشت.

لیست خدمات کلینیکی مرتبط

محدوده قیمت خدمات

مراقبت های بعد از درمان

معرفی مواد و تجهیزات مورد استفاده

تصاویر قبل و بعد

مقالات مرتبط

ویدئوهای مرتبط

[foogallery id=”1948″]

سوالات مرتبط