جراحی فک و صورت

جراحی دهان و فک و صورت یک تخصص جراحی است که شامل درمان، تشخیص و جراحی بسیاری از بیماری ها، نقص ها و جراحات در ناحیه سر، صورت، گردن، فک، فک و صورت و بافت های سخت و نرم دهان می‌شود و یک جراح دهان و فک و صورت به طور کلی به عنوان جراح ارتوپد و صورت است.

ما در لبخندون دارای تخصص و مهارت هایی هستیم تا جراحی دهان و فک و صورت در سطح جهانی را برای بیمارانی که نیازمند هستند ارائه دهند. جراحان فک و صورت از روش های جراحی پیشرفته برای درمان زخم ها، بدخیم ها و آسیب شناسی ها بهره می‌برند. آنها دارای مهارت هایی برای جراحی پوسیدگی، پیوند پوست و جراحی بازسازی برای فک ها هستند.

جراحی فک و صورت

– کشیدن دندان

اگر هیچ راهی برای نگهداری دندان آسیب دیده و خراب نیست با مشورت و با کمک دندان پزشک آن را خارج کنید زیرا این دندان ها اغلب باعث درد و عفونت شدید می شوند. برای برداشتن دندانهایتان، دندانپزشک می تواند به روش های متفاوتی از کشیدن ساده تا روش های پیچیده جراحی متکی باشد. از دست دادن یک یا چند دندان طبیعی می تواند مشکل جویدن را دشوار کند، هماهنگی دندان ها را تضعیف کند، د گفتار مشکل ایجاد کند و ممکن است تغییراتی ایجاد کند که صورت را بزرگتر می کند. دندانپزشک شما با این حال می تواند از ایمپلنت یا پل ها برای جایگزینی دندان از دست رفته در بیشتر موارد استفاده کند. شما می توانید گزینه های جایگزین دندان را با جراح دهان و فک و صورت تان بررسی کنید.

– جراحی دندان عقل

دندان عقل آخرین دندان است. با این حال، آنها به علت کمبود فضا در فک یا انسداد دندانهای دیگر، در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی قرار دارند و ممکن است به دندان های دیگر شما فشار وارد کند. در بیشتر موارد دندان عقل خارج می شود زیرا باعث ایجاد درد شدید و عفونت می شوند.

مهمتر از همه، دندان های آسیب دیده ممکن است منجر به ایجاد کیست ها و تومور هایی شود که می تواند باعث انسداد یا آسیب دندان های دیگر در دهان شود. در واقع، عفونت از چنین دندانی نه تنها می تواند به گردن، گلو و گونه گسترش یابد، بلکه ممکن است باعث بستری شدن فرد شود. بنابراین عمل جراحی برای حذف دندان های آسیب دیده ممکن است با توجه به موقعیت دندان ها متفاوت باشد.

کشیدن دندان عقل

– کیست و تومورهای ناحیه صورت

کیست ها و تومورها می توانند خطرناک باشند و همیشه باید فورا حذف شوند. گاهی اوقات ممکن است در جوش های جوان و بافت نرم مانند لب ها و گونه ها وجود داشته باشد.

نمونه برداری برای حذف هر گونه رشد غیرطبیعی در بدن انجام می شود. شما باید نمونه را برای هر رشدی که برای بیش از دو هفته وجود دارد مورد بررسی قرار دهید. بافت برای تجزیه و تحلیل برای بررسی ماهیت رشد غیر طبیعی ارسال می شود. بر اساس نتایج، درمان بیشتر می تواند آغاز شود.

– اختلالات TMJ

مفصل شما یک لولا است که فک را به استخوان های جمجمه (در مقابل هر گوش) متصل می کند. این مفصل به جابجایی فک بالا و پایین کمک می کند و صحبت کردن، جویدن و خارش را ممکن میسازد، در نتیجه ناهنجاری (TMD) نتیجه مشکلات فک و عضلات صورت است.

اختلال عملکرد مفصل صورت (TMJ) ممکن است به تعدادی از علائم از جمله درد در ناحیه صورت، مشکل در جویدن غذا، سردرد، محدودیت در باز و بسته کردن فک به همراه درد منجر شود.

سردرد ثانویه به علت عدم تعادل دندان ها، فک، ضعف و شرایط پاتولوژیک است

تشخیص و درمان اختلالات TMJ

پزشکان ممکن است براساس روشهای غیر جراحی و جراحی برای درمان اختلالات TMJ با توجه به شدت مشکل  متکی باشند. در اکثر موارد، با این حال، تلاش برای مدیریت موضوع بدون استفاده از مسیر جراحی است. در درمان اختلالات TMJ به کمک جراجی ، دو مورد از درمان های به طور گسترده ای استفاده می شود که اغلب شامل استئوتومی مشترک و جایگزینی سر کاندیدار مدیال می شود.

– ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی یک گزینه مناسب برای افرادی است که یک یا چند دندان طبیعی خود را به علت بیماری پریودنتال، آسیب یا برخی دیگر از دست داده اند. ایمپلنت گزینه ایده آل برای فردی با شرایط عمومی خوب است اما دندان ها را از دست داده اید. یک ایمپلنت اساسا یک ریشه دندان مصنوعی است که یک جراح (فک و صورت) وارد استخوان فک می کند تا آن را جایگزین دندان کند. ایمپلنت های دندانی یکی از جدیدترین پیشرفت های دندانپزشکی هستند و برای حفظ دندان ها نیز مفید هستند و به ساختار دندان های اطراف آسیب نمی رسانند. به علاوه، آنها بر خلاف پل های معمولی بر روی دندان های مجاور متکی نیستند.

ایمپلنت های دندانی
مزایای ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی یک بعد جدید برای جایگزینی دندان ها اضافه کرده اند. ایمپلنت ها راحت تر، کارآمد تر و ایمن تر از بریج و پروتز هستند. با ایمپلنت، فرد راحتی در خوردن، صحبت کردن، خندیدن و زندگی بدون هیچ مشکلی را دوباره به دست می آورد. به دلایل زیر ایمپلنت بهترین گزینه برای جایگزینی دندان است.

عملکرد و زیبایی: دندان هایی که توسط ایمپلنت های دندانی پشتیبانی می شوند همانند دندان های طبیعی به نظر می آید عمل می کنند. بر خلاف پروتزها با یک÷ارچه شدن در استخوان از تحلیل استخوان جلوگیری می کنند.

صرفه جویی در دندان: ایمپلنت ها نیازی به کمک و استفاده از دندان های مجاور را ندارد ، بنابراین هرگز کیفیت دندان های مجاور خود را به خطر نمی اندازد. با ایمپلنت، شما باید مطمئن باشید که هیچ دلیلی نگرانی برای سایر دندان ها وجود ندارد، زیرا در مراحل ایملنت و =س از آن هیچ ارتباطی با سایر دندان ها ندارد.

– جراحی پیشرفته فک

از درمان های تخصصی که متخصصان ارائه می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– گسترش فضای پشت زبان با جراحی فک و قراردادن فک در موقعیت رو به جلو
– حذف بافت اضافه از بینی و گلو با کمک جراحی
– برای جلوگیری از خروپف یا مسدود کردن تنفس

البته این درمان ها به تعدیل برخی از تغییرات شیوه زندگی مانند از کاهش وزن، اجتناب از سیگار کشیدن و اصلاح در شیوه خوابیدن (خوابیدن به پهلوها) را دارد.

– جراحی پیش از پروتز

جراحی پیش از پروتز، اساسا به آماده سازی دهان شما قبل از قرار دادن پروتز اشاره می کند.

قبل از قرار دادن دندان مصنوعی ممکن است، جراحی هایی برای تغییر استخوان از نظر شکل و اندازه، کشیدن دندان اضافه، اصلاح استخوان زیرین از نظر تیزی یا ناهمواری، تغییر شکل استخوان زیرین، خارج کردن استخوان اضافی، کاهش ریف استخوان و پیوند استخوان لازم باشد که همه این موارد با کمک متخصص فک و صورت انجام می شود.

– آسیب فک و صورت

علل احتمالی آسیب چهره می توانند بسیاری از جمله تصادفات جاده ای، آسیب های ورزشی، خشونت و آسیب های مربوط به کار باشد. آسیب های صورت می توانند به انواع مختلفی از جمله آسیب های دندان ها تا جراحات استخوان صورت و آسیب های شدید پوست وارد شوند.

– Suiting برای تعمیر آسیب های بافت نرم که در صورت رخ می دهد استفاده می شود.
– سیم کشی فک های شکسته و بافت استخوانی راه هایی برای درمان شکستگی استخوان صورت است.
– آسیب های دندانی که بسیار رایج هستند و اغلب با متخصصین مختلف دندانپزشکی درمان می شوند.

– جراحی لیزر

دندانپزشکی لیزر یک روش دقیق و موثر برای انجام بسیاری از روش های دندانپزشکی است که از سال 1994 بوده استفاده شده است، دندانپزشکی می توانند از لیزرهای بافت نرم و سخت استفاده کنند. این روش  توانایی کنترل خروجی قدرت و طول مدت قرار گرفتن بافت در معرض لیزر را ممکن می سازد که می تواند به بهبود نتایج کمک کند. این روش امکان درمان یک منطقه خاص بدون آسیب رساندن به بافت اطراف را ممکن می سازد. دندانپزشکی لیزر مجموعه ای از منافع از جمله موارد زیر را دارد:

– برش دقیق بافت های سخت و نرم
– حداقل خونریزی در هنگام برش بافت های نرم
– شانس نابودی عفونت در یک منطقه خاص افزایش می یابد
– بدون نیاز به آنتی بیوتیک پس از جراحی لیزر در مواردی که بافت ها آلوده نمی شوند
– عمل جراحی لیزر حداقل یا بدون درد
– بدون نیاز به بیهوشی با روشهای خاص دندانپزشکی لیزری
– پرتو پر انرژی خطر ابتلا به عفونت باکتری را کاهش می دهد
– بافت های اطراف آسیب نمی زند
– بهبود زخم با بافت هایی که بتوانند بازسازی شوند

لیست خدمات مرتبط کلینیکی

محدوده قیمت خدمات

مراقبت های بعد از درمان

معرفی مواد و تجهیزات مورد استفاده

تصاویر قبل و بعد

ویدئوهای مرتبط

سوالات متداول