تعرفه دندانپزشکی برای سال ۹۹ تدوین شد

عباس پزشکی با اشاره به وضعیت جذب نیرو در دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: برای جذب نیرو در یک ارگان نیاز به مجوز است، تمام نیروهای طرحی را وارد بیمارستان‌ها کرده ایم و الان نیرویی در نوبت طرح نداریم اما همچنان به نیرو در مراکز درمانی نیازمندیم.

وی یادآور شد: مجوز جذب ۸۰ نیروی پرستار را گرفته ایم که در ۱۸ مرکز درمانی استان آنها را توزیع می‌کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در حوزه دندانپزشکی تعرفه مصوبی در سطح وزارت بهداشت وجود نداشت، تصریح کرد: دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت دستور دادند این تعرفه‌ها مشخص شود و الان تعرفه‌های دندانپزشکی در حال تنظیم است و به محض ابلاغ به حوزه درمان آنها را به مطب‌ها ابلاغ می‌کنیم و نظارت‌های لازم را نیز اعمال می‌کنیم.

این مطلب هم بخوانید!!!  رابطه دهانشویه با ورزش کردن و فشار خون

پزشکی با تاکید بر اینکه مسئله پرداخت کارانه پرستاران از دغدغه‌های ریاست دانشگاه بود، افزود: بحث ما مربوط به سیستمی است که از طریق آن کارانه و اضافه کار نیروها پرداخت می‌شود و چاره‌ای جز عمل به آن نداریم. کارانه ها براساس نظام «قاصدک» پرداخت می‌شود و مشکلی که هست این بوده که ابتدا اضافه کار نیروها پرداخت می‌شود بعد شروع به توزیع کارانه می‌کند.

این مطلب هم بخوانید!!!  افزایش قیمت مواد اولیه دندانپزشکی تا ۹۰ درصد گران شد

وی یادآور شد: در نشست‌هایی که داشته ایم پیشنهاد کردیم پرداخت اضافه کار را از سامانه قاصدک خارج کنند و ماهانه پرداخت شود و تنها کارانه پرستاران از طریق سامانه پرداخت شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از نظر بازدیدهای نظارتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بین ۶۵ دانشگاه و دانشکده رتبه ۱۲ را کسب کرده است و علت آن وجود برنامه مدون و فعالیت مستمر تیم‌های بازرسی است، گفت: در خصوص مراکز درمانی دانشگاهی و خصوصی براساس گزارشی که از وزارت خانه آمده است رتبه ۱۸ را داریم و از نظر برخورد با تخلف‌ها کمیسیون ماده ۱۱ درمان مخصوص این کار است و رتبه ۸ را در فعالیت در این عرصه کسب کرده ایم.

این مطلب هم بخوانید!!!  چگونه از شر دندان قروچه خلاص شویم؟

پزشکی خاطرنشان کرد: واحد نظارت بر درمان وظیفه اصلی خود را انجام می‌دهد و سامانه ۱۹۰ سامانه فعال نظارت بر درمان است و افراد می‌توانند مسائل و شکایات خود را از این طریق مطرح کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن